PostHeaderIcon I OGÓLNOPOLSKI PUCHAR DIAN KRZYWIŃ 2014

28-29 CZERWCA 2014 na strzelnicy myśliwskiej ZO PZŁ w Lesznie odbyły się I Ogólnopolski Puchar Dian. W drużynie kaliskiej oprócz: Ewy Marcinkowskiej i Żanety Janickiej startowała także nasz koleżanka Martyna Binek-Kasperkowiak. Dziewczyny rywalizowały w sześcioboju strzeleckim z 82 innymi Dianami. Ostatecznie drużynowo zajęły 18 miejsce na 32 drużyny, a indywidualnie uplasowały się na następujących miesjcach:

- Martyna Binek-Kasperkowiak KŁ nr 26 „BORSUK” Żerków 270 pkt m. 34

- Ewa Marcinkowska - KŁ nr 15 „SZARAK” Rychnów 187 pkt m 57

- Żaneta Janicka - KŁ nr 16 „ŻURAW” Jutrosin 116 pkt m 75


Gratulujemy

Darz Bór!

 

 

info. kol. Dariusz Kasperkowiak

 

PostHeaderIcon 50-Lecie koła

 

50 LAT KOŁA ŁOWIECKIEGO NR 26 „BORSUK” W ŻERKOWIE

 

                W dniu 24 sierpnia 1996 roku obchodziliśmy 50-lecie istnienia naszego Koła. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji myśliwych i ich rodzi oraz zmarłych kolegów – myśliwych, w kościele p.w. Św. Stanisława w Żerkowie. W trakcie mszy ks. proboszcz Kazimierz Radzikowski poświęcił sztandar ufundowany przez członków Koła. Po mszy św. na placu przykościelnym odbył się koncert arii operowych i operetkowych.

                Druga część uroczystości odbyła się w motelu „AGRA” w Raszewach. Oficjalnego przekazania sztandaru na ręce Prezesa Albina Pohl dokonał, przy dźwiękach sygnałów myśliwskich, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Łowieckiej w Kaliszu – Wojciech Szostakowski w obecności gości, władz gminnych i samorządowych. Przy dźwiękach „Darzbór” grane przez żerkowską orkiestrę dętą wzniesiono toast.  Następnie kolega Kazimierz Goździaszek przedstawił zgromadzonym historię Koła Łowieckiego Nr 26 „BORSUK”. Głównym punktem jubileuszu było wręczenie odznaczeń łowieckich. Wyróżnieni, przez Naczelną Radę Łowiecką, za wieloletnie zaangażowanie i wkład pracy na rzecz Koła, zostali koledzy: - Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej: Bronisław Jaśkowiak, Stanisław Zawal, Franciszek Ryszewski, Mieczysław Lisiak, - Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej: Mieczysław Sikora, Kazimierz Goździaszek. Ponad to Wojewódzka Rada Łowiecka w Kaliszu uhonorowała odznaczeniami  Zasłużony dla Łowiectwa Województwa Kaliskiego kolegów: Roman Ludwiczak, Piotr Binek, Władysław Antkowiak, Tadeusz Dudek, Albin Pohl, Marian Ludwiczak.

                Po części oficjalnej wykonano pamiątkowe zdjęcie i rozpoczęła się biesiada myśliwska, która trwała we wspaniałej atmosferze do białego rana.

 

  • Fot nr 1 – Członkowie Koła Łowieckiego Nr 26 „BORSUK” w Żerkowie

 

  • Fot nr 2 – Zarząd, Komisja Rewizyjna i Poczet Sztandarowy z przekazanym przed chwilą sztandarem koła

 

  • Fot nr 3 – Koledzy odznaczeni „Medalami Zasługi Łowieckiej”  - od lewej stoją: Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Łowieckiej w Kaliszu – Wojciech Szostakowski, Albin Pohl, Mieczysław Sikora, Kazimierz Goździaszek, Stanisław Zawal, Bronisław Jaśkowiak.

 

Opracowali:

Część merytoryczna: Martyna Binek-Kasperkowiak

Część graficzna/administracyjna: Dawid Wysoczyński